He Sang She Sang
Marc Jordan & Amy Sky

Café Productions under exclisive licence to Linus Entertainment 2022, TT: 57’17”

 RM - Ukraina 2 RM - Ukraina 2 RM - Ukraina 2 RM - Ukraina 2 RM - Ukraina 2

Czy duety doskonałe, zarówno w życiu, jak i w muzyce są możliwe? Marc Jordan i jego żona Amy Sky udowodnili, że to jest wykonalne i udowodnili to nie tylko nagrywając wspólną doskonale brzmiącą płytę, która wczoraj ujrzała światło dzienne, ale też stanowiąc doskonałą parę w życiu prywatnym (są nieprzerwanie małżeństwem od 34 lat i wychowali dwoje dzieci).

Oboje w życiu zawodowym to postacie wręcz ikoniczne, ale ich dotychczasowe kariery rozwijały się równolegle i chociaż muzycznie kolaborowali ze sobą niejednokrotnie, to płyta He Sang She Sang jest ich pierwszym wspólnym dziełem.

Marc Jordan, to urodzony w Stanach Zjednoczonych (wychowany w Toronto) kanadyjski wokalista, kompozytor, producent muzyczny, muzyk sesyjny, autor piosenek dla takich tuzów światowej muzyki pop, jak Diana Ross, Rod Stewarta, Chicago, Olivii Newton-John, Heart, Joe Cockera, Bette Midler, Bonnie Raitt, Cher, Cyndi Lauper i wielu, wielu innych.

Amy Sky jest kanadyjską piosenkarką, kompozytorką, instrumentalistką, aktorką i prezenterką telewizyjną. Ukończyła wydział muzyczny w zakresie teorii i kompozycji w University of Toronto. Gra na fortepianie, gitarze i wiolonczeli. Piosenki jej autorstwa śpiewają m.in. Olivia Newton-John, Belinda Carlisle, Aaron Neville, Diana Ross czy Sheena Easton. Amy znana jest też, jako aktywistka działająca na rzecz zdrowia psychicznego artystów, za co wielokrotnie była nagradzana.

Album He Sang She Sang oprócz piosenek ich wspólnego autorstwa zawiera covery m.in. z repertuaru Toma Petty (Free Fallin), The Beach Boys (God Only Knows), Smokey Robinsona (Ooh Baby Baby), Willie Nelsona (You Were Always On My Mind) czy Bonnie Raitt (You), którym Marc i Amy nadali nowe życie.

Marc o procesie powstawania płyty: „Jeździliśmy razem samochodem i po prostu wpadaliśmy na pomysł na piosenkę. Kiedy wracaliśmy do domu, śpiewaliśmy to i jeśli podobało nam się sposób, w jaki to brzmiało nagrywaliśmy demo. Jeśli piosenka zdawała ten test, to umieszczaliśmy ją na liście”.

Całość materiału na płytę została ostatecznie zrealizowana w studiach nagraniowych w Nashville i brzmi… po prostu po amerykańsku.

Kariera i życie prywatne Marca i Amy przekonuje mnie, że nie wszystko w tym artystycznym jest pochrzanione. To naprawdę pocieszające.

Płytę Marca Jordana i Amy Sky He Sang She Sang polecam zdecydowanie.

Wiosenny wysyp doskonałych płyt już w pełni, bądźcie więc czujni.

Jacek Bulak