Moja miłość śnieg to kolęda, do której słowa napisał Jan Nowicki a muzykę Zbigniew Preisner. Kompozytor w telewizji TVN24 opowiadał, jak doszło do stworzenia tego utworu:

To było tak, że nagrywałem – to było chyba w 2017 roku – studyjnie nowe kolędy. Nagrałem kolędę instrumentalnie, bo nie miałem tekstu i mieliśmy u mnie spotkanie w domu, byli przyjaciele […]. Puściłem to Jankowi i powiedziałem do niego: „Może byś napisał tekst do tej kolędy?”. No i przyniósł ten tekst. Ja mówię: „Janek, no dobrze, ale kto to będzie śpiewać?”. A on na to, że on by chciał spróbować. Janek śpiewał tak sobie, ale on to pięknie „wymelorecytował”. No i to zostało.

Przypomnijmy: Jan Nowicki zmarł nagle w nocy z 6 na 7 grudnia. Miał 83 lata. Zagrał ponad 200 ról w teatrze, teatrze telewizji i filmach. Dziesiątki z nich stworzył na deskach Starego Teatru w Krakowie, z którym związany był przez ponad 30 lat.

Jan Nowicki na pogrzebie chciał być ubrany w mundur strażaka OSP Kowal, ponieważ był honorowym członkiem. Na płycie rodzinnego grobowca w Kowalu, którego budowę aktor zlecił, widniej motto: „Żyć możesz wszędzie, umieraj, gdzie dom”.