Powiedzieć o wczorajszym jubileuszowym koncercie Chóru Vox Singers w płockim Teatrze Dramatycznym, że był wspaniały, to jakby nic nie powiedzieć. Świetnie wyreżyserowane przedstawienie, piosenki przeplatane filmikami z zagranicznych wojaży Vox-ów opatrzone genialnym komentarzem ich dyrygenta. Bardzo fajnie zaaranżowane i zharmonizowane polskie piosenki z repertuaru Alicji Majewskiej, Krystyny Prońko, Artura Andrusa, Grażyny Łobaszewskiej, Staszka Soyki czy Joanny Lewandowskiej bawiły, rozmieszały i wzruszały do łez, które naprawdę trudno było ukryć.

A w tym wszystkim On, Robert Majewski ,spirytus movens (sic!) całego przedsięwzięcia, pedagog, muzyk, aranżer, dziennikarz, krytyk muzyczny, dyrygent, znawca sztuki wszelakiej, ze swoją wspaniałą umiejętnością zabawy językiem polskim, erudyta. Robert Majewski, to człowiek instytucja, a wspólnie z chórem stworzyli może nie tylko płockie „dobro narodowe”.

Aha…i nie piszę tych peanów na Jego cześć, bo bilet na koncert dostałem od niego w prezencie 🙂 Kolejnych sukcesów na kolejnych 10 lat!

Ps. Jubileuszowe logo nawiązujące do logo naszego ukochanego TOTO genialne!

Jacek Bulak

Fot. Przemysław Sztupecki / Archiwum Miasta Płocka