Biograficzny film Maria będzie „burzliwą, piękną i tragiczną historią życia największej śpiewaczki operowej na świecie, opowiedzianą z perspektywy jej ostatnich dni w Paryżu, w latach siedemdziesiątych”. W tytułową postać Marii Callas wcieli się Angelina Jolie.

Film reżyseruje chilijski reżyser Pablo Larraín, reżyser innych biograficznych obrazów jak JackieEma czy Spencer. W 2016 roku wyreżyserował film Neruda o Paulu Nerudzie – poecie, nobliście, który zmarł w Paryżu, jak wiele wskazywało, otruty przez członków wojskowej junty Pinocheta. Film Maria skoncentruje się w szczególności na ostatnich dniach życia śpiewaczki.  Scenariusz Marii napisał Steven Knight (SpencerPeaky BlindersEastern Promises).

„Bardzo poważnie podchodzę do życia i dziedzictwa Marii” – powiedziała Angelina Jolie w wywiadzie dla magazynu Vogue. „Dam z siebie wszystko, aby sprostać wyzwaniu. Pablo Larraín to reżyser, którego od dawna podziwiam. Możliwość opowiedzenia historii Marii z nim i Stevenem Knightem to spełnienie marzeń” – dodaje aktorka.