Właśnie ukazał się genialnie zremiksowany przez Gilesa Martina kultowy album The Beatles Revolver. Edycja specjalna przynosi niepublikowaną dotąd wersję demo utworu Yellow Submarine w wykonaniu Johna Lennona!

Revolver jest siódmym longplayem The Beatles. Inspiracją do jego powstania było „poszerzania świadomości” zespołu – zainteresowania awangardą, filozofią wschodu, a także skutki zażywania LSD.

Wydawnictwo uznaje się za szczególnie istotne nie tylko w karierze Beatlesów, ale historii muzyki w ogóle. Płyta zrewolucjonizowała muzykę pop, dała podwaliny takim gatunkom jak rock psychodeliczny, elektronika czy rock progresywny. Szczególnie istotne były także tu zaawansowane nowoczesnej techniki produkcji. Album ozdobiła jedna z najbardziej ikonicznych okładek w historii. Jej autor, Klaus Voormannzostał nagrodzony Grammy w 1967 roku.

Jednym z największych przebojów na płycie jest bez wątpienia Yellow Submarine. Kompozycja została napisana przez Paula McCartney’a. Okazuje się jednak, że na początku nie było wcale pewne, kto ją zaśpiewa. Ostatecznie zrobił to Ringo Star. Na edycji specjalnej znalazła się wersja demo piosenki w wykonaniu Johna Lennona. Kompozycja w jego wykonaniu nabrała nieco bardziej melancholijnego charakteru.

Tę wersję można znaleźć na trzeciej płycie wydawnictwa, zwierającej najróżniejsze dodatki. Wklejam jednak całe wydawnictwo, bo to co zrobił z Revolverem Giles Martin to mistrzostwo świata.