Nasza miłość
Dorota Miśkiewicz, Henryk Miśkiewicz

Agora, 2021, TT: 50’00”

rm red star  rm red star  rm red star  rm red star   rm red star

Oboje mogą być z siebie dumni.

Ona – absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie skrzypiec, uznana i wielokrotnie nagradzana wokalistka jazzowa, kompozytorka, autorka tekstów, ma na koncie współpracę m.in. z Cesarią Evorą, Włodzimierzem Nahornym, Januszem Stroblem, Ewą Bem, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Grzegorzem Turnauem, Anną Marią Jopek czy Tomaszem Stańko.

On – legenda polskiego i europejskiego jazzu, niezwykle wszechstronny saksofonista, mający za sobą współpracę ze wszystkim znaczącymi przedstawicielami tej muzyki w Polsce i poza nią, wziął udział w niezliczonej liczbie sesji nagraniowych, zarówno w projektach solowych, jak i zespołowych.

Dorota i Henryk Miśkiewiczowie – bo o nich mowa – to córka i ojciec. Oboje nagrali wspólną płytę – Nasza miłość.

Inicjatorem tego projektu była Dorota, która w taki sposób postanowiła uczcić 70-te urodziny swojego taty. Żeby tego muzycznego nepotyzmu było mało, to na płycie występuje również perkusista Michał Miśkiewicz (syn Henryka i brat Doroty) od lat nagrywający dla słynnej wytwórni płytowej ECM. Większość utworów na płycie, to znane już wcześniej kompozycje Henryka Miśkiewicza, do których, na potrzeby tego przedsięwzięcia dobrane zostały teksty, m.in. Ewy Lipskiej, Bogdana Loebla, Grzegorza Turnaua, Andrzeja Poniedzielskiego i Wojciecha Młynarskiego. Warstwa muzyczna płyty, to piękne jazzowe ballady, rasowy be-bop, czy po prostu urokliwe jazzowe piosenki. Jeśli tak miałaby w naszym kraju wyglądać polityka prorodzinna, to ja jestem obiema rękami i… uszami „za”. Polecam zdecydowanie!