I Found The Sun Again
Steve Lukhater

The Players Club, 2021, TT 50’00”

rm red star  rm red star  rm red star  rm red star rm red star

Denizen Tenant
Joseph Williams

The Players Club, 2021, TT 50’00”

rm red star  rm red star  rm red star  rm red star rm red star

Kiedy parę miesięcy temu przeczytałem, że 26 lutego 2021 roku Steve Lukather i Joseph Williams wydają swoje solowe płyty, pomyślałem, że marketingowo to karkołomny pomysł.

Dwaj członkowie legendarnej amerykańskiej grupy TOTO jednego dnia wydają swoje solowe produkcje, co ciekawe… w tej samej wytwórni płytowej -The Players Club. Czy będą potrafili zaprezentować coś innego, niż to, co na co dzień, koncertując i nagrywając w macierzystym zespole? A może obaj panowie mają wspólnego sales managera, która wpadł na pomysł, że będzie sprzedawał ich płyty w dwupaku? Pikanterii tej całej sytuacji dodaje fakt, że obaj Panowie „T” użyczają swoich talentów, wzajemnie się wspomagając. Pierwsze przesłuchanie obu albumów rozwiewa moje wątpliwości.

Płyta Lukathera, to stary, dobry rockowy Steve, którego genialną gitarę i głos znamy od lat. Natomiast produkcja Williamsa, chociaż dosyć eklektycznie brzmiąca, zaskoczyła mnie bogactwem i różnorodnością aranżacji, użytych instrumentów. Jest pełna ciekawych i przemyślanych kompozycji. Oba wydawnictwa mogłyby stanowić nowy, dwupłytowy album TOTO, tym bardziej, że na płycie Josepha pojawia się również David Paich. Ja kupuję ten dwupak bez żadnego wahania. Polecam zdecydowanie.

Jacek Bulak