Słuchając najnowszych piosenek Ryśka Wolbacha, chciałoby się powiedzieć, że prawdziwy rockman walczy z systemem przez całe życie.

W Siewcach prawdy, piosence promującej nową płytę Masz wiadomość: Zachowaj Twarz, Wolbach śpiewa o tym, że żyjemy w zakłamanych czasach, a większość z nas to konformiści, ulegający wartościom, poglądom, zasadom i normom postępowania narzuconym przez większość lub władzę. Wolbach jednak dostrzega iskierkę nadziei:

Są między nami szlachetne dusze,
przed ich odwagą czoło chylić muszę.
Choć nieustannie cięgi zbierają,
nam, prostym ludziom, nadzieje dają.

Tym wersem rockman puszcza oko w stronę twórców projektu „Siewcy prawdy” i grupy ich zwolenników. „Siewcy prawdy” to dość kontrowersyjne przedsięwzięcie. Zdaniem wielu opisuje świat widziany oczami teoretyków spiskowych.

„Siewcy prawdy” nie mają lekkiego losu. Ich kanały są systematycznie likwidowane przez YouTube’a. Chętni mogą obejrzeć ich programy na stronie https://rumble.com/c/c-2281907 . Tam też dostępny jest materiał promujący album Ryszarda Wolbacha.

W Siewcach prawdy Ryszardowi Wolbachowi towarzyszy akordeonista Robert Krajewski, a teledysk, nakręcony przez Piotra Tyburskiego, powstawał w Garaż Studio.