Odliczanie czasu pozostałego do uratowania koali przed zniknięciem już się rozpoczęło. Ale od teraz aż do Świąt Bożego Narodzenia, każdy może za darmo pomóc tym wspaniałym zwierzętom. Wystarczy włączyć świąteczną playlistę na Spotify lub Apple Music. Zrób to tyle razy, ile zdołasz. Każde włączenie playlisty skutkuje przekazaniem darowizny na rzecz Australijskiej Fundacji Koali (AKF), organizacji non-profit zajmującej się ochroną tych zwierząt i ich siedlisk.

Ostatnie badania wykazały, że na wolności w całej Australii może pozostać zaledwie 30 000 koali, co stanowi niewielki ułamek historycznej ilości tych zwierząt, wynoszącej około 8 milionów.

Tony Stephens, pochodzący z Perth autor tekstów, twórca playlist i naukowiec zajmujący się ochroną środowiska, wezwał ludzi na całym świecie, aby zrobili coś dla tego uroczego torbacza.

– To świetna okazja dla wszystkich, aby wspólnie uratować tę niesamowitą, ale bardzo wrażliwą istotę – i to bez wydawania pieniędzy. Czas świąt może być dla wielu osób trudnym finansowo okresem, więc jest to najlepszy sposób, w jaki każdy może pomóc uratować ten gatunek i to bez najmniejszych kosztów – co jest dość wyjątkowe, jeśli chodzi o zbieranie funduszy – mówi Tony Stephens.

Zdjęcie | Photo: AMANDA MCCORMICK / CATERS NEWS – (PICTURED A KOALA IN A CHRISTMAS TREE)

https://music.apple.com/au/playlist/christmas-your-essential-playlist/pl.u-6mo4aPvC8VDNK67?ls