Jak przekazało TVP Info kompozytor jazzowy Krzysztof S. usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa o charakterze pedofilskim. Muzyk ponoć nie przyznał się do popełnionego czynu i odmówił składania wyjaśnień.

Zarzut dotyczy zdarzenia z 2017 roku mającego miejsce w Puławach podczas warsztatów jazzowych organizowanych dla dzieci i młodzieży – przekazała portalowi tvp.info rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Aleksandra Skrzyniarz.

W serii artykułów na początku 2019 r. pisarz i dziennikarz Mariusz Zielke oskarżył o pedofilię Krzysztofa S., czołowego polskiego muzyka jazzowego, w przeszłości prowadzącego popularne telewizyjne programy muzyczne.

‹ wróć

— 12 grudnia zarzut popełnienia czynu z art. 200 par. 1 k.k. przedstawiony został Krzysztofowi S. Zarzut dotyczy zdarzenia z 2017 r. mającego miejsce w Puławach podczas warsztatów jazzowych organizowanych dla dzieci i młodzieży — przekazała w rozmowie z tvp.info rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Aleksandra Skrzyniarz.

Śledztwo od lutego 2019 r. prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Dotyczy ono zgwałcenia dziewczynek poniżej 15. roku życia w latach 1997-1999. Czyny popełniane na osobach poniżej tej granicy są traktowane jako przestępstwa pedofilskie i ostrzej traktowane w przepisach.

W serii artykułów na początku 2019 r. pisarz i dziennikarz Mariusz Zielke oskarżył o pedofilię Krzysztofa S., czołowego polskiego muzyka jazzowego, w przeszłości prowadzącego popularne telewizyjne programy muzyczne.

— Dzieci miały od 10 do 15 lat — mówił dziennikarz. – Wiem też o próbach uwiedzenia nieco starszych dziewczynek, np. jednej 17-latki. Z moich informacji wynika, że kiedy ofiara miała mniej więcej 11 lat, próbował zaczynać ją sobie „hodować”. Po roku, dwóch, trzech latach takiej „hodowli” doprowadzał ją do obcowania płciowego.

W sierpniu 2019 r. Onet zamieścił obszerny wywiad z Zielke, w którym opowiedział o narodzinach tej seksafery, motywacjach, pokrzywdzonych oraz poznawaniu dzieci przez S. Można go przeczytać klikając w ten link. Według niego branża rozrywkowa o wszystkim wiedziała — nabrała jednak wody w usta i milczała.

Muzyk na oskarżenia dziennikarza odpowiedział przesłanym do mediów oświadczeniem. Stwierdził w nim: „Wszystkie pojawiające się na mój temat »rewelacje« oparte są na pomówieniach jednej osoby”.

Krzysztof S. debiutował w latach 50. Był kompozytorem muzyki filmowej oraz tworzył utwory dla takich znanych postaci jak Irena Santor czy Violetta Villas. W 2017 roku otrzymał nagrodę Specjalną od Stowarzyszenia Artystów Autorów ZAIKS. 

Założył fundację „Tęcza” dla dzieci uzdolnionych muzycznie oraz zespół muzyczny o tej nazwie.