Ta informacja jest jak przysłowiowy grom z jasnego nieba. Po ośmiu latach koncertowego milczenia Peter Gabriel, jedna z moich muzycznych miłości wraca z trasą koncertową promującą nowy, pierwszy od 11 lat album z premierowym materiałem (data wydania płyty jeszcze nie jest znana). Pierwszym miastem na trasie europejskiego tournée Gabriela będzie koncert 18 maja 2023 roku w krakowskiej Tauron Arenie.

Pierwszy raz widziałem na żywo Petera Gabriela w maju 2012 roku podczas 13-ego Life Festival w Oświęcimiu. Artyście towarzyszyła wtedy duża symfoniczna orkiestra, a koncert był częścią trasy Peter Gabriel & The New Blood Orchestra. Ten wieczór utkwił mi w pamięci z wielu powodów. Ładunek emocji podczas tego koncertu nie pozwolił mi się ruszyć z miejsca podczas całego, ponad dwugodzinnego koncertu, a łzy płynęły mi po policzkach.

Drugi raz na żywo z Peterem Gabrielem, to koncert w berlińskiej o2 World, w październiku 2013 roku, w ramach trasy Back to front, celebrującej rocznicę wydania płyty So, która zawiera ikoniczne już utwory, jak Red Rain, Mercy Street, Sledgehammer, In Your Eyes, czy wreszcie przepiękny duet z Kate Bush Don’t Give Up.

Podczas i/o – The Tour Peter Gabriel zagra materiał ze swojego nadchodzącego albumu i oczywiście wszystkie te utwory, za które tak go kochamy .

Podstawowy trzon zespołu towarzyszącego artyście stanowić będą jego wieloletni współpracownicy – Tony Levin na basie, David Rhodes na gitarze i Manu Katché na perkusji.

Już za parę dni rusza sprzedaż biletów na to wydarzenie. Szczegóły na www.ticketmaster.pl

Nie przegapcie!

Jacek Bulak