W piątek, 20 maja, usłyszymy młody polski zespół In Affecto. Artyści związani są z poznańskim środowiskiem muzyki dawnej. W Płocku podejmą próbę odpowiedzi na ciekawe pytanie: czym jest afekt w muzyce średniowiecza i renesansu? Warto dodać, że lider In Affecto, Damian Kacner, to płocczanin, absolwent płockiej szkoły muzycznej i były chórzysta Vox Singers.

Sobota, 21 maja, należeć będzie do zespołu, który szturmem wdarł się na światową scenę muzyki dawnej. Zasłynął z odważnego łączenia tradycji z nowoczesnością. Ensemble thélème to międzynarodowy skład prowadzony przez dyrektora artystycznego Jean-Christophe’a Groffe (Jean-Christophe Groffe). Zespół składa się w dużej mierze z muzyków, którzy ukończyli Schola Cantorum Basiliensis. W Płocku zaprezentują dzieła Orlanda di Lasso i Claude’a Le Jeune.

Festiwal zamknie niedzielny koncert (22 maja) gwiazdy światowego formatu Ensemble Gilles Binchois, prowadzonego przez legendę wykonawstwa muzyki dawnej Dominique’a Vellarda. Artyści przywiozą do Płocka jeden ze swoich najsłynniejszych programów „Śpiewające katedry – Notre-Dame de Paris”. W ich wykonaniu usłyszymy utwory Pérotina, motety, organa i anonimowe śpiewy gregoriańskie.

Organizatorzy: Płock, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów, KATEDRA PŁOCKA

Współorganizatorzy: Urzad Marszalkowski Wojewodztwa Mazowieckiego, Starostwo Powiatowe w Płocku, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Szymanowskiego