Dawno, dawno temu tak nazywano trio legendarnych muzyków: pianistę Arthura Rubinsteina, wiolonczelistę Grigorija Piatigorskiego i skrzypka Jashę Heifetza. Dzisiaj na to miano zasługuje Joshua Bell (skrzypce), Evgeny Kissin (fortepian) i Steven Isserlis (wiolonczela). Ten dream-team wystąpi z recitalem 3 maja w Palau de la Música de Barcelona.

Trzej wielcy soliści, a także uznani kameraliści, zaprezentują repertuar oparty na utworach kompozytorów żydowskich, takich jak Ernest Bloch (Nigun, na skrzypce i fortepian; From Jewish life, na wiolonczelę i fortepian) i Salomo Rosowsky (Dance Phantastique , op.6).

Recital zakończy się znakomitym Trio fortepianowym nr 2 op. 67 Dmitrija Szostakowicza. Ten utwór to właściwie mroczna i dramatyczna ilustracja koszmaru II wojny światowej (premiera w 1944 roku). W ostatniej części słychać tradycyjną żydowską melodię.

Tu Trio fortepianowe nr 2 op. 67 Dmitrija Szostakowicza w wykonaniu innego „Million Dollar Trio”: Gidon Kremer (skrzypce), Mischa Maisky (wiolonczela) i Martha Argerich (fortepian).