Zmarł Gene Taylor, znany pianista bluesowy i boogie-woogie. W latach 70-tych i 80-tych grał w Los Angeles. Potem przeniósł się do Austin, aby grać z Fabulous Thunderbirds. Miał 68 lat.

Współlokator Taylora, filmowiec Monty McMillan, powiedział, że znalazł ciało w łóżku w sobotę rano. Dom nie był ogrzewany przez pięć dni w wyniku przerw w dostawie prądu w całym stanie.

Gene Taylor był bardzo popularny w Belgii i Szwecji.

Z powodu drastycznej podwyżki cen prądu sytuacja z energią elektryczną i ogrzewaniem domów w Texasie jest dramatyczna. W tym stanie nie obowiązuje regulacja cen. Rządzi nimi prawidziwie wolny rynek. Dlatego też z powodu licznych awarii w dostawach prądu, firmy które mogły go dostarczać bez większych przeszkód, wywindowały ceny pod niebo. Skoczyły one gwałtownie, 340 razy w górę – z 26$ z kWh do 8840 $!

– Większość gospodarstw domowych nie miała prądu, a właściciele tych, które go miały w jednej chwili stali się bankrutami – mówił w Radio Nowy Świat komentator życia w USA, Andrzej Lubowski. Podcast z relacją możesz znaleźć tutaj (dostępny tylko dla patronów).