Simone Kermes. Amici Veneziani
Inferno e paradiso

Sony Classical, 86’ 00”

Keremes

11 marca w Warszawie wystąpi Simone Kermes. Koncert zatytułowany jest „Królowa muzyki barokowej”. Królestwo muzyki baroku ma wiele koronowanych głów, ale – w rzeczy samej – Kermes jest jedyna w swoim rodzaju.

Simone Kermes jest jedną z najwybitniejszych i najwszechstronniejszych śpiewaczek naszych czasów, zjawiskowy sopran, artystka swobodnie poruszająca się w muzyce wszystkich epok. Z upodobaniem wraca do muzyki barokowej. Kolejne swoje płyty kształtuje według podobnego wzorca (recitale złożone z hitów), ale jej niezwykła technika i czystość brzmienia oraz całkowite zaangażowanie i odważne interpretacje sprawiają, że zawsze sięgam po nie z ochotą.

Tym z Państwa, którzy nie dotrą do Warszawy, a chcieliby spędzić ostatni dzień karnawału w towarzystwie efektownej i przyjaznej muzyki polecam najnowszą płytę artystki Inferno e paradiso (Piekło i raj).

Simone Kermes z towarzyszeniem zespołu Amici Veneziani nagrała osobisty wybór czternastu utworów ilustrujących siedem cnót i siedem grzechów. Album jest ukłonem zarówno w kierunku rzeszy wielbicieli Simone Kermes, jak i publiczności nie słuchającej na co dzień muzyki klasycznej. Pierwszych zachwyci brawurowo zaśpiewana aria In braccio a mille furie Vinciego albo hipnotyzująca Erbarme dich JS Bacha , drugich Fields of Gold Stinga i nieśmiertelny przebój Led Zeppelin Stairway to Heaven. Okazuje się, że piosenki da się nie tylko unowocześnić, ale i postarzeć, trzeba tylko umieć to zrobić.

86 minut barokowej uczty pełnej napięcia i słodyczy.