„Nie sądziliśmy, że kiedykolwiek będziemy musieli napisać tę informację. Nie wiemy nawet, jak ubrać ją w słowa. Odeszła osoba, bez której Radio Nowy Świat nie byłoby w tym miejscu, w którym jest obecnie. Nie byłoby całonocnych playlist. Nie byłoby tematycznych wieczorów muzycznych. Nie byłoby niepowtarzalnego klimatu – nie tylko tego muzycznego. Zmarł Krzysztof Łuszczewski. Praca z nim była dla nas zaszczytem. Krzysztofie, nigdy Cię nie zapomnimy. Dziękujemy za wszystko” – napisało Radio Nowy Świat na FB.

Kim był?

Krzysztof Łuszczewski był dziennikarzem od 2016 r. zaangażowanym w tworzenie serwisu Koduj24. Łuszczewski w Radiu Nowy Świat, stworzonym z inicjatywy byłych dziennikarzy Trójki, prowadził audycję „Dźwiękowe kontro-wersje” i pełnił funkcję dyrektora muzycznego.

Łuszczewskiego na FB pożegnali m.in. Toamsz Raczek i Organek.

„Krzysztof Łuszczewski………nie wiemy co napisać…….parę dni temu byliśmy w kontakcie……..to jest tak bardzo niewyobrażalne, okrutne i wywołuje tyle przekleństw w głowach….nie potrafimy się z tym pogodzić. Składamy kondolencje najbliższym i całej ekipie Radio Nowy Świat” – napisał Organek.

„Krzysztof Łuszczewski – szef muzyczny Radia Nowy Świat nie żyje. Straszny nieoczekiwany ból” – tak z kolei pożegnał dziennikarza Tomasz Raczek, prowadzący w Radio Nowy Świat audycję „Raczek movie”.

Krzysztof Łuszczewski przegrał walkę o życie z koronawirusem.

Zdjęcie: nowyswiat.online